Jeżeli byłeś kiedyś we wspólnocie, a teraz jesteś w Warszawie i szukasz ludzi,
z którymi chcesz się modlić… Jeśli masz dylematy związane z wiarą…

Jeśli chciałbyś poznać ludzi, którzy budują swoje życie na Bogu w praktyce….
i przekonać się, że to możliwe…

Jeśli doświadczasz pustki wewnętrznej, oddalenia od Boga,
albo po omacku czegoś szukasz…

 

Zapraszamy Cię do Akademickiej Wspólnoty Ewangelizacyjnej Woda Życia. Spotykamy się w każdy wtorek o godzinie 20.00 w kościele św. Jakuba na Placu Narutowicza.

Przyjdź, czekamy na Ciebie!

 

Pochodzimy z różnych środowisk i miast z całej Polski. Niektórzy z nas byli wcześniej w ruchu Światło-Życie, Odnowie charyzmatycznej lub innych grupach w swoich rodzinnych parafiach. Są też tacy, którzy wcześniej nie byli we wspólnocie.

Wspólnota nasza jest przede wszystkim miejscem spotkania Żywego Boga, odnajdywaniem żywej wiary i sensu życia. We wspólnocie w nowy sposób uczymy się modlitwy – dialogu miłości z kochającym nas Bogiem; czytamy i rozważamy Słowo Boże, odkrywamy Kościół, który jest wspólnotą przyjaciół Jezusa. Uczymy się tu przyjaźni przez akceptację, życzliwość i otuchę.

BÓG JEST MIŁOŚCIĄ – Bóg kocha Ciebie

Niezależnie od tego, na jakim etapie swojego życia teraz jesteś, nie jesteś Bogu obojętny! Bóg kocha Cię miłością bezwarunkową. Tak, właśnie Ciebie! Bez względu na to, czy jesteś blisko Niego, czy może odszedłeś daleko; mimo tego, że tak często Go odrzucasz, odkładasz na później; mimo tego, że może wydaje Ci się, że nie potrafisz przyjść, zwrócić się do Niego, uwierzyć i zaufać. Czy odczuwasz tęsknotę za pełnią życia, pragnienie, którego nic nie jest w stanie zaspokoić?

Oto stoję u drzwi i kołaczę – Jezus puka do Twoich drzwi…

„Tak bowiem Bóg umiłował świat, że Syna swego Jednorodzonego dał, aby każdy, kto w niego wierzy, nie zginął, ale miał życie wieczne.” (J 3, 16). Nawet jeśli wątpisz, trudno Ci uwierzyć, że Jest i zależy mu na Tobie – Jezus żyje i chce wejść w Twoje życie. On czeka na Twoje „tak”, na Twoją zgodę, na choć nieśmiałe zdanie „Jezu bądź w moim życiu”. On chce wziąć na siebie Twoje zmęczenie i ciężar. Lęki, obawy, zranienia, urażona duma, zawody, uprzedzenia, stereotypy – rodzą pustkę, zagubienie, pogoń za iluzjami szczęścia. Tylko w Jezusie jest ukojenie i nadzieja. On, i tylko On przynosi wolność i daje życie w pełni!

Powierz Panu swoją drogę i Jemu zaufaj…

Być może zastanawiasz się w tej chwili, masz dylemat, walczysz sam ze sobą…– „czy to dla mnie?”, „nie jestem święty”, „nigdy nie byłem w żadnej wspólnocie”, „brak mi otwartości”, „nie mam śmiałości”, „jestem daleko od Boga nie wspominając o Kościele”, „może to głupi pomysł iść na spotkanie wspólnoty” Przyjdź i się przekonaj!

Wspólnota to grono fajnych ludzi. Znajdziesz tu przyjazną atmosferę. Nie będziesz sam. Przez spotkania z ludźmi zbliżysz się do Boga, spotkasz Jezusa i odkryjesz, że wiara nie jest zbiorem sloganów, ale żywą relacją z Jezusem, który jest blisko i kocha Ciebie takim, jakim jesteś.


INFORMACJE PRAKTYCZNE

Kiedy?
WTOREK godzina 20.00. Wejście tylnymi drzwiami, patrz czerwona strzałka na mapce poniżej. Spotkanie trwa ok. 2 godziny.

Gdzie?
Kościół św. Jakuba Apostoła przy pl. Narutowicza, ul. Grójecka 38, 02-314 Warszawa. Wchodzimy wejściem, znajdującym się na tyle budynku kościoła.

Jak trafić na spotkanie?
Do placu Narutowicza dojeżdżają tramwaje linii 1, 7, 9, 14, 15, 25, a także autobusy, m.in. 157, 191. W pobliżu znajdują się także przystanki linii 175 i 523.

Na czym polega spotkanie wspólnoty?
Zasadniczym celem każdego spotkania wspólnoty jest spotkanie z Bogiem. Spotkanie ma formę modlitwy wspólnotowej, prowadzonej przez pasterza lub jedną z osób odpowiedzialnych. W skład tej modlitwy wchodzą m.in. modlitwa do Ducha Świętego, pieśni, modlitwa spontaniczna, modlitwa w językach oraz wstawiennictwo. Szczególne miejsce podczas każdego spotkania wspólnoty ma Słowo Boże. Jest Ono odczytywane, komentowane przez Pasterza Wspólnoty oraz przyjmowane poprzez dzielenie w małych grupkach. Cała wspólnota podzielona jest na małe grupki. Spotykają się one każdego tygodnia, zwykle po zakończeniu wspólnej modlitwy. Tu powracamy do Słowa Bożego, którego słuchaliśmy na spotkaniu. Dzielimy się doświadczeniem służby w dziele ewangelizacji, a także naszym zaangażowaniem we wspólnocie.


Czy przyjście na spotkanie zobowiązuje do zapisania się do wspólnoty?

Nie. Około godziny 21.30 osoby, który przyszły po raz pierwszy są zapraszane na spotkanie. To taka okazja, by dowiedzieć się czegoś więcej o wspólnocie i móc się zapisać.

Kto może zostać członkiem wspólnoty?
Nasza wspólnota skupia zarówno osoby studiujące jak i absolwentów, osoby młodsze i starsze, a także małżeństwa i rodziny. Jesteśmy otwarci na każdego człowieka, który pragnie nawiązać, pogłębiać swoją relację z Bogiem, poznać Go bliżej, budować swoje życie na Nim i z Nim. Wspieramy się wzajemnie na tej drodze – wspólną modlitwą, obecnością w różnych sytuacjach życiowych, przyjaźnią, radą, świadectwem własnego życia. Po pewnym czasie, jeśli rozpoznasz we wspólnocie miejsce, w którym chcesz pozostać na dłużej, służyć i działać – zaproponujemy Ci dołączenie do Stowarzyszenia Woda Życia.

Masz pytania, wątpliwości? Napisz  [email protected]