Modlitwa w intencji Wspólnoty

Wielkimi krokami zbliża się  wielki post. W naszej wspólnocie przeżywamy wiele trudności i kryzysów, zarówno indywidualnych jak i dotyczących różnych grup, sektorów, posług, czy diakonii. Jesteśmy słabi, grzeszymy i łatwo upadamy. Dlatego zgodnie z tym, jak  rozeznaliśmy Wolę Bożą dla całej Wody Życia, chcemy w tym szczególnym okresie podjąć post i modlitwę za naszą  wspólnotę. Chcemy szczególnie modlić się za Wodę Życia, podjęte dzieła, za osoby w kryzysie oraz za odpowiedzialnych a także przepraszać za grzechy przeciwko wspólnocie. Chcemy też otworzyć się na intencje wszystkich członków Wody Życia.  Bez modlitwy i zadośćuczynienia na pewno nie uczynimy choćby jednego kroku do przodu!
FORMULARZ MODLITWY W INTENCJI WSPÓLNOTY

JAK?

Modlitwa i post w formie „sztafety”. Prosimy, aby co najmniej 1-2 osoby z każdego sektora podjęły się ich danego dnia.

Post o chlebie i wodzie oraz modlitwa za wspólnotę w następującej formie: Eucharystia i/lub część różańca i/lub modlitwa psalmem pokutnym (6, 32, 38, 51, 102, 130 oraz 143)

Post o chlebie i wodzie nie jest obowiązkowy, jednak zalecany. W uzasadnionych przypadkach można podjąć inną formę postu. Nie pościmy także w niedziele, zamiast tego można bardziej skupić się na modlitwie (na przykład podjąć więcej niż jedną formę modlitwy).

Wspólnota ma modlić się w ten sposób od środy popielcowej (14.02) do soboty (9.03) poprzedzającej nasz dzień jedności.

w niedzielę 10.03 nastąpi “wielki finał”, gdy zbierzemy się wszyscy i całą wspólnotą będziemy modlić się w przedstawionych intencjach.

Nasze wspólne i indywidualne intencje zapisujemy na liście znajdującej się pod tym linkiem (każdy może dodać swoją intencję): https://docs.google.com/document/d/1ipXQhcce9EdnnFeM0IIf4qYWrqOg_sL4bJ2zEOUa7wM/edit?usp=sharing

Różne sektory WŻ zapisują się na poszczególne dni postu i modlitwy w oddzielnych tabelach:

Tabela SEKTORA WTORKOWEGO – 
 
 
Diakonia Moderacji